Barcode: 0061500004585
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 6.8 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, high fructose corn syrup, citric acid, potassium citrate, natural and artificial flavor, potassium benzoate (preservative), gum acacia, ester gum, aspartame, acesulfame potassium, yellow 5.
Additives
e102
e212
e330
e414
e445
e950
e951
Related Products in Beverages
Almdudler
Almdudler
D
Twist An drink
Twist And Drink
E
Napoj Twist & Drink Jabl 200ML Aspen imp
Twist
E NOVA 4
Napoj Twist & Drink 200ML Wisnia Aspen
Twist
E NOVA 4
Almdudler Original
Almdudler
D NOVA 4
Twist And Drink Framboos Pet 20CL imp
Twist
E NOVA 4
Almdudler Mate & Guarana
Almdudler
D NOVA 4
Twist and Drink Aardbei imp
Twist And Drink
E NOVA 4
Sugar free energy drink
RedBull
B NOVA 4
Egger Märzen
Privatbrauerei Egger
NOVA 3
Almdudler
Almdudler
D NOVA 4
Twist and drink
Neobulle
D NOVA 4