Barcode: 0023896117935
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 46.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 10.7 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Popcorn, vegetable oil (safflower, sunflower, and/or canola oil), cheddar cheese (pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes), whey, buttermilk, maltodextrin, salt, disodium phosphate, citric acid, natural flavor.
Allergens
milk
Additives
e330
e339ii
Related Products in Snacks
Milchbrötchen
Bäckerkrönung
D NOVA 4
Schoko Lolly Vollmilch & Weiß Schokolade
Douceur, Penny
E NOVA 4
Panettone alla Grappa
NOVA 4
Schicht-Nougat Happen
Douceur, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Vanille-Mandeln
Douceur,Penny
E NOVA 4
Baton orzechowy
D NOVA 4
Schoko Lolly Vollmilch
Douceur, Penny
E NOVA 4
Brownie Chocolat et Noisettes
U
E NOVA 4
Tranche aux fraises
Coop
NOVA 4
Gemischte Paranüsse
Douceur, Penny
E NOVA 4
Edel Nougat Happen
Douceur, Penny
E NOVA 4
Lapin de paques 40gr
NOVA 4