Barcode: 0007203671258
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 356.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.8 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Parboiled rice, corn syrup solids, salt, dextrose, hydrolyzed soy protein, monosodium glutamate, corn starch, caramel color, onion powder, canola oil, calcium silicate, spices, whey protein concentrate, garlic powder.
Additives
e150c
e552
e621
Related Products in Meals
Sausage & pepperoni (made with pork, chicken & beef) & whole milk mozzarella cheese pub style pizza, sausage & pepperoni
E NOVA 4
Pizza bites
C NOVA 4
Pizza bites
C NOVA 4
Pub style cheese loaded with toppings whole milk mozzarella cheese pizza, pub style cheese
D NOVA 4
crav’n pizza bites
C NOVA 4
Combination sausage & pepperoni pizza wrapped in a crispy, browned crust, combination
C NOVA 4
Chocolate Crème Pie
Crav'n Flavor
E NOVA 4
Pub style supreme loaded with toppings sausage, pepperoni (made with pork, chicken, & beef), onions, black olives, red, green & yellow peppers & whole milk mozzarella cheese pizza, pub style supreme
D NOVA 4
Pub style loaded with toppings pepperoni (made with pork, chicken and beef) & whole milk mozzarella cheese pizza, pepperoni
E NOVA 4
Pub style four meat loaded with toppings sausage, pepperoni, canadian bacon, bacon & whole milk mozzarella cheese pizza, pub style four meat
D NOVA 4
Pepperoni and cheese mini pizza bagels
D NOVA 4
Pizza bites combination
C NOVA 4