Barcode: 0605453320394
Flavored Seafood
by Lmf L.L.C.
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 106.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.8 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Fish protein (pollock and/or whiting), water, wheat starch, corn starch, sugar, sorbitol, contains 2% or less of the following: salt, mirin wine, soybean oil, natural and artificial, calcium carbonate, egg whites, sodium tripolyphosphate, tetrasodium pyrophosphate, color additives (carmine, paprika).
Additives
e420
e450
e450iii
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Panapesca, seafood mix
Panapesca
B
Raw Argentine Red Shrimp
Panapesca
A NOVA 1
Panapesca, seafood mix
Panapesca
C NOVA 1
Panapesca, hardshell clams
Panapesca
A
Catfish Fillets
South Fresh Farms
A NOVA 4
Willow creek northwest, red king salmon
Willow Creek Northwest
B NOVA 3
Calamari
Panapesca
A
Pana pesca, tuscan medley
Pana Pesca
A
Willow Creek Northwest, Garlic Pepper Red King Salmon
Bornstein Seafoods Inc .
D NOVA 3
Calamari Rings
Panapesca
A
Catfish Nuggets
Southfresh Aquaculture Llc
A NOVA 4
New England Medley
Panapesca Usa Corp.
A NOVA 1