Barcode: 0076500059404
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 352.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 83.7 g |
| of which sugars | 61.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Fruit and vegetable juices from concentrate (apple, pear, carrot), sugar, corn syrup, modified cornstarch, pectin, dextrose, citric acid, malic acid, ascorbic acid (vitamin c), natural flavors, fruit and vegetable juices for color, sodium citrate, carnauba wax, organic fruit and vegetable juices for color, fructan, beta-carotene.
Additives
e160a
e160ai
e296
e330
e331
e440
e903
Related Products in Snacks
Dave's Pals, Chocolate Chunk Cake
Bake R Us Inc.
E NOVA 4
Deluxe mixed nuts
D NOVA 3
Frosted sugar cookies
E NOVA 4
Shamrock Sugar Mini Cookies, Shamrock Sugar
Lofthouse
E NOVA 4
Brazil nuts
D NOVA 1
Snicker Doodle Soft Baked Cookies
Homestyle
E NOVA 4
Soft baked originals milk chocolate chip
Mrs.Fields
E NOVA 4
Nut butter lovers trail mix
E NOVA 4
Sugar Cookies, Sugar
Lofthouse
E NOVA 4
Coco nuts trail mix
E NOVA 4
Oatmeal raisin
E NOVA 4
Smores! frosted sugar cookies, smores!
E NOVA 4