Barcode: 0079373000313
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.5 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, cane sugar, peach juice from concentrate (5%), peach brew (water, peach fruit, sugar, yeast, citric acid), citric acid, flavors, preservatives (potassium sorbate, sodium benzoate), colors (carotenes, tomato lycopene extract), stabilizer (xanthan gum), antioxidant (ascorbic acid).
Additives
e160a
e202
e211
e300
e330
e415
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bevanda di mandorla
Conad, Verso Natura
C NOVA 4
Triangoli porcini e tartufo
Conad
A NOVA 4
Fagioli Rossi
Conad
A NOVA 3
Piadina integrale
Conad
C
Mezzelune asparagi e pancetta
Conad
D NOVA 4
Sugo fresco cuori di carciofo
Conad
D NOVA 4
Succo di mela verso natura
Conad, Verso Natura
C NOVA 1
Ceci cotti al vapore
conad
B NOVA 1
Olio extra vergine non filtrato
Conad
B NOVA 2
Grandi girasoli asiago porcini finferli
Conad, Sapori Dintorni
D NOVA 4
Fagiolini cannellini
Conad
A NOVA 3
Crostini Dorati
Conad
D NOVA 3