Barcode: 0035826095992
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Strawberries, corn syrup, high fructose corn syrup, sugar, contains 2% or less of: pectin, citric acid, elderberry juice concentrate added for color, natural flavor.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Krave
Kellogg's
E NOVA 4 Eco-Score D
Plant Butter
Becel
E NOVA 4
elicoidali igp 500g
Garofalo
A NOVA 1
Stylesse Nature
Carrefour
C NOVA 3 Eco-Score D
Xapakth Kalamata Olives
C Eco-Score A
Mini baguettes
CLASSIC CARREFOUR
C NOVA 3 Eco-Score A
Rice. Coconut.
Provamel
E NOVA 4 Eco-Score A
Kokosöl nativ
dmBio,dm Bio
E NOVA 2
Alnavit Haferbrot Karotte und Kürbis 42395294 Glutenfreies Haferbrot
Alnavit
C NOVA 1
Kokos Chips
Golden Fruit
D NOVA 1
Brown Rice Cakes
OKKO
A NOVA 3 Eco-Score A
Dimpilmeier
Dimpilmeier
B NOVA 3