Barcode: 0008826704315
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Water, cocoa, sorbitol, contains 2% or less of caramel color, phosphoric acid, xanthan gum, acesulfame potassium, potassium sorbate and sodium benzoate (preservatives), salt, sucralose (splenda brand [a non-nutritive sweetener]), vanillin (an artificial flavoring), zinc sulfate, tocopherol acetate, niacinamide, biotin.
Additives
e150c
e202
e211
e338
e415
e420
e950
e955
Related Products in Sweeteners
Suikerklontjes midi
Van Gilse
E NOVA 2
Mélasse de grenade
Ciloglu
D NOVA 4
Zucchero bianco
E NOVA 2
Suiker
Van Gilse
E NOVA 2
Poeder Suiker
Van Gilse
E
Geleisuiker speciaal
Van Gilse
E NOVA 4
Kristalsuiker
Van Gilse
E NOVA 2
Mini Suikerklontjes
Van Gilse
E NOVA 2
Coconut Blossom Sugar
Royal Green
E NOVA 2
Gember siroop
kokki djawa
D NOVA 3
Kristalsuiker
Van Gilse
E NOVA 2
Hienosokeria
Aito
E NOVA 2