Flavored Waffles
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 314.3 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 45.7 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), whey, blueberry flavored nuggets (dextrose, sugar, wheat flour, modified corn starch, soybean oil, natural flavors, dried blueberries, cellulose gum, citric acid, maltodextrin, blue 2 lake, red 40 lake), vegetable oil (canola and/or soybean oil), sugar, contains 2% or less of: leavening (sodium acid pyrophosphate, sodium bicarbonate), soy lecithin (emulsifier), eggs, calcium carbonate, salt, natural and artificial flavor, reduced iron, niacinamide, vitamin a palmitate, riboflavin (vitamin b2), pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), thiamin mononitrate (vitamin b1), vitamin b12.
Allergens
Additives
Related Products
Pizza Stone Baked - Prosciutto
HASA GmbH
Fischstäbchen
K-Classic
Steinofen Pizza Schinken
K Classic
Steinofen Margharita
Kaufland Classic
Serrano Rohschinken
K-Favourites
Ементал на парчета
K Classic
Pizza Stone Baked Margherita
Kaufland Classic
Fischstäbchen
K-Classic
Frischer Schmand
Kaufland Classic
MORDADELLA BOLOGNA
Kaufland,K Favourites