Barcode: 0041318100365
Flavored Waffles, Buttermilk
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 257.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 37.1 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (flour, niacin reduced iron, thiamin mononitrate [vitamin b1], riboflavin [vitamin b2], folic acid), water, whey, vegetable oil (canola and/or soybean oil), buttermilk, eggs, soy lecithin, leavening (sodium acid pyrophospate, sodium b
Additives
e322
e322i
Related Products
Juice Drink Blend From Concentrate
Robinsons
NOVA 4
Gourmet Drops Beverage Enhancer
Teisseire
NOVA 4
Gourmet Drops Beverage Enhancer, Caramel
Teisseire
NOVA 4
Teisseire, gourmet drops, orange & peach
Teisseire
NOVA 4
Gourmet Drops, Apple Berry
Teisseire
NOVA 4
Fruit Shoot, Juice Drink Blend From Concentrate, Strawberry & Raspberry
Robinsons
NOVA 4
Robinsons, fruit shoot, flavored juice drink, berry burst, berry burst
Robinsons
E NOVA 4
Fruit shoot
Robinsons
C NOVA 4
Robinsons, fruit shoot, juice drink, strawberry and grape, strawberry and grape
Robinsons
C NOVA 4
Fruit shoot orange & mango
Robinsons
E NOVA 4