Barcode: 0758104003341
Flavored Water Mango
by Bonafont
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
100 natural
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, citric acid, natural, identical mango flavoring, potassium sorbate, malic acid, sodium citrate, stevia (11mg/100ml), and polyoimethyl siloxane.
Additives
e202
e296
e330
e331
Related Products in Beverages
Cerveza Especial
SAN MIGUEL
NOVA 3
Champin
Champin
E NOVA 4
Frixen cola
Frixen
E NOVA 4
Gasosa
Mallorca
C NOVA 4
Lima sin alcohol
Dama de Baza
E NOVA 4
Berta Cola
Berta
C NOVA 4
Cerveza 100% malta
Amstel
NOVA 3
Granadina sin alcohol
Dama de Baza
E NOVA 4
Bière San Miguel
San Miguel
NOVA 3
Agua SELTZ
A NOVA 4
Cerveza Tropical
tropical
San Miguel
San Miguel
NOVA 3