Barcode: 0044622090551
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 60.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 8.8 g |
Ingredients
Wheat flour, corn starch, vegetable oil (contains one or more of the following: corn, cottonseed, sunflower, or canola oil), salt, iodized salt, chili pepper, citric acid, paprika, sodium bicarbonate, yellow 6.
Additives
e110
e330
e500
e500ii
Related Products in Snacks
もろにしわたろ
NOVA 4
Apple Rice Cake, Apple
D NOVA 4
mochi ice cream
C NOVA 4
香ばしく焼き上げた オーツ麦のクッキー Sat Cookiea [オートクッキー]
エヌエス
E NOVA 4
Yomogi Mochi
Kitakyu
B NOVA 4
Brown Sugar Castella
Izumiya Nagazakiya
E
どんぐりガム グレープキャンディ
Pine
NOVA 4
Dorayaki
E NOVA 4
Wheatable | Sugar Free | Digestive Biscuits
LU - Continental Biscuits Limited
D NOVA 4
マヨネーズおかき
加藤製菓
NOVA 3
Mini Yokan Cha
Imuraya
NOVA 4
Sun lavieen, wheat cake
Sun Lavieen
D NOVA 4