Barcode: 0850008751004
Flavoring Syrups
by Choc Zero
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 30.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 26.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Caramel Syrup (Water, Non-GMO resistant dextrin, monk fruit extract, citric acid, caramel flavor, potassium sorbate (to maintain freshness), caramel coloring), Vanilla Syrup (Water, Non-GMO resistant dextrin, monk fruit extract, potassium sorbate (to maintain freshness), citric acid, vanilla flavor), Hazelnut Syrup (Water, Non-GMO resistant dextrin, monk fruit extract, citric acid, potassium sorbate (to maintain freshness), hazelnut flavor, caramel coloring).
Additives
e1400
e150c
e202
e330
Related Products in Sweeteners
Sirop d'érable biologique
biodelices
D NOVA 2
Sirop d’érable
Biodélices
E
Sirop d'érable biologique
Biodelices
D
B.G. Reynolds', Hand-Crafted Exotic Syrups, Vanilla
B.G. Reynolds'
D NOVA 3
Sirop D'erable Ambre (250 ML)
Biodelices
D
Organic 100% pure maple syrup, vanilla bean
E NOVA 1
Grenadine Syrup
Morris Kitchen
E NOVA 3
Sucre d'érable fin
Biodelices
E NOVA 2
Maple syrup
E NOVA 3
Sucre d'érable bio (pépites)
Biodélices
E NOVA 2
Bourbon Aged Organic Maple Syrup
Sapjack
E NOVA 2
Organic Vermont Maple Syrup
E