Barcode: 5060495113505
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 3.4 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 18.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Cocoa Powder (45%), Natural Flavouring, Sweetener: Steviol Glycosides.
Additives
e960
Related Products in Food Additives
Levure de Bière non amère en paillettes
MensanAlterbio
Bicarbonato sódico
Carrefour
NOVA 1
Levadura nutricional
Natur Green,NaturGreen
NOVA 1
Levadura en polvo
Auchan
NOVA 4
Lecitina de Soja
NOVA 4
Levadura Fresca
Levanova
LEVADURA INSTANTANEA
Come natura
NOVA 4
Preparado postre gelatina neutra
Carrefour
NOVA 4
Levadura cerveza desamargada
Carrefour
Levadura nutricional
Sol Natural
NOVA 1
Levadura
Carrefour
NOVA 4
Colorante alimentario extra
Diamir
NOVA 4