Barcode: 4262420250380
Flavour Buddy Nougat
by Vetain
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 229.0 kcal |
| Fat | 8.6 g |
| of which saturated | 5.6 g |
| Carbohydrates | 46.0 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 27.0 g |
| Proteins | 8.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Süßungsmittel: Erythrit, Kakaopulver (20%), Agaveninulin, Schokodrops (70% Kakaomasse, Rohrohrzucker, Kakaobutter) (15%), natürliches Kakaoaroma, Haselnüsse (5%), Süßungsmittel: Stevioglycoside.
Additives
e968
Related Products in Aromapulver
Colby Jack Cracker Cuts
Hannaford
D NOVA 3 Eco-Score D
Pevide nacional250g
Milaneza
A NOVA 1
Long Grain Instant Brown Rice
Hannaford Bros. Co.
A NOVA 1
Kroepoek
Albert Heijn
E NOVA 4 Eco-Score E
Oyster Sauce
Tesco
E NOVA 3
Milbona Crème Fraîche 30% Fat NUTRI-SCORE BOD 200g
Milbona
TREK FUEL FUEL FUR 7g PLANT PROTEIN NO ADDED SUGAR
Good4U
NOVA 4
Plant-Based Deli Slices Roasted Turk'y
Tofurky
C NOVA 4
Delikatess Fleischsalat
Nadler
D NOVA 4
Honey Ham
Hillshire Farm
D NOVA 4