Barcode: 7622300571351
Flavour Cheese
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
triman
Available in
belgium, denmark, finland, france, germany, italy, morocco, netherlands, portugal, spain, sweden, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 504.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 2.1 g |
Ingredients
wheat flour, palm fat barley malt extract, glucose syrup, salt, eggs raising agents (ammonium hydrogen carbonate, sodium hydrogen carbonate), whey powder (from milk ), flavour enhancers (e621, e631, e627), cheese powder 0,1%, sunflower oil, flour treatment agent (sodium metabisulphite ), acidity regulators (citric acid, calcium lactate)
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e223
e327
e330
e500
e500ii
e503
e503ii
e621
e627
e631
Related Products in Snacks
Nuts & Honey
Emco
D NOVA 4
prémiové sušené maso sriracha
Jim Jerky
E NOVA 4
Granola bars
Emco
D NOVA 4
Muesli Cookies
Emco
D
Tyčinka Ořechy a med
Emco
C NOVA 4
Müsli oat biscuits
Emco
C NOVA 4
100% ovoce s višněmi
emco
D NOVA 4
Salát coleslaw
Tudlee
C NOVA 4
Baton z orzeszków ziemnych z żurawiną, orzechami nerkowca, słonecznikiem, rodzynkami i migdałami.
Vitanella
D NOVA 4
Granola Bars gluten free
Emco
D NOVA 4
Ovocná tyčinka s jahodami
Emco
D
Musli Oat biscuits (Blueberry)
Emco
C NOVA 3