Barcode: 9310354890006
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.9 kcal |
| Fat | 4.8 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole Milk, Milk Solids, Cream (from Milik), Fat, totall Sugar, Natural Vanilla Flavour, Enzyme (Lactase), - saturated Live Cultures (from Milk) (Lactobacillus acidophilus, Carbohydrate Bifidobacterium lactis, Lactobacillus casei). Contains Milk. At least 1 BILLION LIVE CULTURES per 100 g. Keep refrigerated at 1 °C - 5°C. Due to natural ingredients and pot set process, the nutritional composition may vary 489 kJ C 54 sugars 113 Sodium 52ing Calcium 185 mg (20% A Gluten Live Cultures 1000000
Allergens
milk
Related Products in Dairies
3 Cheese Blend
Sophia
E NOVA 3
Hatch chile cream cheese dip
D NOVA 4
Fresh Salvadorian Style Sour Cream
La Vaquita
D NOVA 4
Yogourt arôme café
Coop Prix Garantie
B NOVA 4
Queijo mussarela fatiado
Rohden
D NOVA 3
Yogurt griego
Glade
B NOVA 4
Pecorino Romano
Sophia
E NOVA 4
Berry granola yogurt parfait
C NOVA 4
Strawberry Banana Fruit & Yogurt Smoothie, Strawberry Banana
La vaquita
C NOVA 4
Nacho queso dip
D NOVA 4
FRESH CHEESE
La Vaquita
D NOVA 3
Queso Fresco Salvadoreno
La Uaquita
D NOVA 3