Barcode: 0046015174343
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 121.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 24.2 g |
| of which sugars | 18.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
water, apple cider vinegar, tomato paste, molasses, brown sugar, distilled vinegar, chili powder (spices, salt, paprika, dred garlic), less than 2% of apple juice concentrate, olive pomace oil, yellow mustard turmeric, paprika), lemon juice concentrate distilled vinegar, water, mustard seed, salt salt, sugar, dried garlic, dried onion, spice sodium benzoate, potassium sorbate and calcium disodium edta (to protect quality
Additives
e202
e211
e385
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Salami Paprika
GustoLand,Hofmaier
E NOVA 4
Katenrauchwurst
Hofmaier
E NOVA 4
Mehrfrucht Konfitüre Extra Waldfrucht
Symphonie(NETTO), Waldfrucht
D
Lachsschinken
Hofmaier
D NOVA 4
Brotaufstrich - Marmelade - Sauerkirsche Konfitüre Extra
Symphonie, Symphonie(NETTO)
D NOVA 4
Erdbeer-Rhabarber Konfitüre
Symphonie
D NOVA 4
Katenschinken gewürfelt
Hofmaier
E NOVA 4
Schweinebraten
Hofmaier
C NOVA 4
Salami geräuchert
Hofmaier
E NOVA 4
Edel Salami
Hofmaier
D NOVA 4