Barcode: 0717887121499
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 419.0 kcal |
| Fat | 18.6 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 60.5 g |
| of which sugars | 34.9 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Raspberry filling (cane sugar, raspberries, cultured dextrose, citric acid, pectin), brown sugar, rolled oats, wheat flour, organic whole wheat flour, palm oil, canola oil, organic brown flax seeds, organic coconut, organic whole eggs, sea salt, organic cinnamon.
Additives
e330
e440
Related Products in Snacks
Follement vegan
Andros, Gerson - Pierrot Gourmand, Le Ptit Friquet
E NOVA 4
Barre Banane et chocolat
Andros sport
NOVA 4
Bonbon Cumulo Nimbus
E NOVA 4
Caramel beurre salé
Bonne Maman
E NOVA 4
Sucettes caramel au lait frais
PIERROT GOURMAND
E NOVA 4
Sucettes Saveurs Fruits
PIERROT GOURMAND
E NOVA 4
Soufflé au chocolat - Bonne Maman
BONNE MAMAN
D NOVA 4
Les bonberk
burger king
E NOVA 4
MINI-SACHET LA GRANDE OURSE
Pierrot Gourmand
E NOVA 4
Multi Pâques - 24 sachets de bonbons
NOVA 4
Il était une fois...
Pierrot Gourmand
E NOVA 4
Cœur coulant au chocolat
Bonne Maman
E NOVA 4