Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 10.5 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 51.2 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 7.0 g |
| Proteins | 11.6 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, whole wheat flour, sugar, flaxseeds, oats, toasted sesame seeds, wheat gluten, toasted sunflower seeds. contains 2% or less of the following: brown sugar, wheat bran millet, soybean oil, yeast, salt, corn flour, steel cut wheat, monoglycerides, vinegar, sodium stearoyl lactylate, calcium sulfate, soft white wheat flour, calcium propionate (preservative), ascorbic acid, soy lecithin.
Allergens
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
อินทผลัมแห้งพันธุ์ฮาลาวี
ออเรียนทัลเดทส์,Oriental Dates
อินทผลัมแห้ง พันธุ์เดคเลทนัวร์
Nature's Delight,เนเจอร์ส ดีไลท์
Instant noodles (chicken flavour)
Thai Chef,Thai President Foods
ขนมปังโรลถั่วแดง
โกลด์ เบรด,Gold Bread
Instant Nudelsuppe Shrimp
Thai Chef
Wholewheat Noodles
เมนดาเกะ,Mendake,Supreme,ชูพรีม
Nudeln Ramen
Ostmann, mendake, เมนดาเกะ
อินทผลัมแห้ง
เนเจอร์ส ดีไลท์,Nature's Delight
เจ้าสัว ข้าวตังหน้าไก่หยอง
เจ้าสัว
Oriental Style Instant Noodles
เมนดาเกะ,mendake
Rice Cracker with Roasted Squid Sweet Chilli Flavor
เจ้าสัว,Chao Sua
Typ Ente
Thai Chef