Barcode: 0065776632497
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 339.0 kcal |
| Fat | 10.7 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 58.9 g |
| of which sugars | 35.7 g |
| Fiber | 8.9 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Ground flax seeds, pure rolled oats, honey, raisins, unsulphured dried apples, water, evaporated cane juice, expeller pressed safflower oil, cinnamon, natural vanilla, sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceitunas en rodajas
Cuisine & Co.
E NOVA 3 Eco-Score A
Houmous butternut
Les P'tits Apéros
B NOVA 3 Eco-Score B
Sfogliavelo
RANA
D NOVA 4
Aceitunas Negras en salmuera
La Toscana
D NOVA 3 Eco-Score A
Sementes de Chia
Continente
A
Pain en tranches
Italy-D
C NOVA 4
Pan de Ajo Picante con Queso
Noly, Zinho
C NOVA 4
Spinat
iglo
A NOVA 4
Glück Aprikosen Fruchtaufstrich 4054600821011
Glück, Glück/ Bonne Maman
D NOVA 4 Eco-Score A
Tiramisu Granola
Sainsbury’s
C NOVA 4 Eco-Score B
Avoine croquante Amandes
General Mills
C NOVA 4 Eco-Score D
Witte Rijst Kookbuiltjes
Jumbo
C NOVA 1 Eco-Score D