Barcode: 0857287004227
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.0 kcal |
| Fat | 21.2 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 51.5 g |
| of which sugars | 33.3 g |
| Fiber | 6.1 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Dry blend (ground flax seeds, tapioca flour, aluminum free baking powder), evaporated cane juice, frozen egg whites, expeller pressed safflower oil, cocoa, water, natural vanilla extract, natural mocha flavor, sea salt, instant coffee
Related Products in Snacks
Shimmer Turquoise Gumballs
Celebration By Sweetworks
D NOVA 4
Guylian, Chocolate Truffles
Nv Chocolaterie Guylian
E NOVA 4
Gumballs
Sweetwork
D NOVA 4
Sixlets, Chocolatey Candies
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Shimmer Color Gumballs
Oak Leaf Confections
D NOVA 4
Gumballs
Oak Leaf Confections
D NOVA 4
Italian fancy cookies
NOVA 4
Organic pitted halawi dates
D
Candy Coated Chocolate Flavored Candy
Oak Leaf Confections
E NOVA 4
Chocolatey candies
E NOVA 4
Pitted dates
C NOVA 1
Chocolatey candies
E NOVA 4