Barcode: 0605100002499
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.7 kcal |
| Fat | 41.7 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic Flax Seed Ground
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potatoes chips
Pringles
E NOVA 4
Jazzberry Flavored Cereal, Jazzberry
Kellogg's, Crayola
D NOVA 4
Natural Fruit Flavors Sweetened Multigrain Cereal, Fruit
Kellogg's, Froot loops
D NOVA 4
Red Berries Crunchy Wheat & Rice Flakes With Real Strawberries Cereal, Red Berries
Special K
D NOVA 4
Frosted Mini Wheats Cinnamon Roll
Kellogg's
B NOVA 4
Raisin Bran Toasted Oates & Honey
Kellogg's
D NOVA 4
Jumbo Snax Cereal
Tiger paws
E NOVA 4
Frosted Flakes
Kellogg's
E NOVA 4
Frosted Flakes Breakfast Cereal
Kellogg's
E NOVA 4
Chocolatey dipped flakes with almonds
Kellogg's
E NOVA 4
Jazzberry Cereal, Berry
Crayola
D NOVA 4
Frosted Flakes + Apple Jacks Breakfast Sweetened Cereal, Corn; Apple
Mashups
D NOVA 4