Barcode: 0046567031620
Flax seed milled brown
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 26.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 26.7 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Milled brown flax seeds.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dell' Ugo
Dell Ugh
C NOVA 3
Salted caramel seed bars
Nine
E NOVA 4
Fresh fusilli
Dell Ugo
A NOVA 1
Brown basmati
Tilda
B
Prawn, Garlic, Chilli Ravioli
Dell Ugo
A NOVA 3
Dell' Ugo Pumpkin Gnocchi
Dell' Ugo
C NOVA 3
Original Seed Bars
Nine
C NOVA 4
Barres NINE Cacahuète
9nine, Nine
NOVA 3
wholemeal Seeded Slices Bread
Hi-Lo
A NOVA 4
Orange juice from concentrate
C NOVA 1
Pumpkin and pine nut ravioli
Dell ugo
B NOVA 3
9bar cacahuète sans gluten
9bar
NOVA 3