Barcode: 0830811001893
Flax Seed Oil
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
no gmos
non gmo project
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 850.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 7.1 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Flax seed oil
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Noix mélangées de luxe
Great Value
C NOVA 3
Arachides
Great value (Wal-Mart)
C NOVA 3
Sans gluten free
Great Value
B NOVA 1
Amandes rôties et salées
Great Value
B NOVA 3
Pineapple Tidbits
Great Value
C
Crunchy Peanut Butter
Great Value
C NOVA 3
Cornichons trachés
Great Value
D NOVA 4
Natural Peanut Butter Smooth
Great Value
NOVA 1
Smooth peanut butter
Great Value
C NOVA 3
Peanuts arachides
Great Value
C NOVA 4
Natural Raw Almonds
Great Value
A NOVA 1
Smooth Peanut Butter
Great Value
C NOVA 3