Barcode: 6297001144039
Flax seeds bread
by REEF
Labels
iso 22000
source of proteins
haccp
high proteins
no added sugar
no cholesterol
Categories
Available in
united arab emirates
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 306.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 11.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
FLAX SEEDS WHEAT FLOUR WHEAT BRAN NATURAL YEAST LITTLE OF SEA SALT
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Amandes grillées sans sel
maître prunille
A NOVA 1 Eco-Score D
Pan multifibras
Panificadora de Alcalá
A NOVA 4 Eco-Score B
Cristim bunatati humus
Cris-tim
C NOVA 4 Eco-Score B
Barra sin sal
Europastry
B NOVA 4
4770231191360
B NOVA 3
Popchips BBQ
Funny Frisch
D NOVA 4 Eco-Score B
Focaccia de remolacha
Boboli
C NOVA 3
kwark no sugars
alpro
A NOVA 4
Limoni italiani senza pectina aggiunta
Probios
C NOVA 1
Rúcula lavada
Foodiverse,Vegetales Línea Verde
A NOVA 1
Riz complet a grain long
Míster Rice
B Eco-Score B
Asia-Gemüse
Budget Migros
A NOVA 3