Barcode: 0039978024206
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 548.0 kcal |
| Fat | 35.5 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 32.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 25.8 g |
| Proteins | 19.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Whole flaxseed.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio-Rotkohl
Marschland, Marschland Naturkost
C NOVA 3
Bio Sauerkraut
Marschland Naturkost
B NOVA 3
Chili Gurken
Marschland Naturkost
C NOVA 4
Cornichons
Marschland Naturkost
C NOVA 4
Camomilla setacciata e finocchio
Pompadour
B NOVA 1
Infuso Arancia Rossa
Pompadour
B NOVA 1
Bio Fit Augurken Zoet Zuur
Bio Fit
C NOVA 4
Tè classico tè nero deteinato
B
Cornichons/augurken
Bio Fit
C
Gewürzgurken Marschland
Marschland
C NOVA 4
Zitrone Minze tee
Kalter Tee, cold & fresh
NOVA 4
Bio-Frischkost Sauerkraut
Marschland Naturkost
A NOVA 3