Barcode: 4088600290485
Flaxseed
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 543.0 kcal |
| Fat | 40.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 8.7 g |
| Fiber | 14.5 g |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
BROWN FLAXSEEDS (50%), MILLED SUNFLOWER SEEDS (20%), MILLED PUMPKIN SEEDS (20%), Honey ALLERGY ADVICE: May contain nuts, gluten sources, milk & soya.
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Couscous Sachet Cuisson
Delhaize
A NOVA 1
Confiture de Fraises au Maltitol
Delhaize
A NOVA 4
Coucous
Delhaize
A NOVA 1
Confiture d'abricots
Delhaize
B NOVA 4
Couscous Semoule De Blé Dur Bio
Delhaize
A NOVA 1
Pois cassés
Delhaize
B
Quinoa Real Bio 500g
Delhaize, Delhaize Bio
B NOVA 1
Compote de Pomme
Delhaize
A NOVA 3
Confiture de cerises avec édulcorant
Delhaize
B NOVA 4
Confit de figues au porto
Delhaize
D NOVA 4
Maizena
Delhaize
C NOVA 2
Mousseline Pomme
Delhaize
B NOVA 1