Barcode: 7754610000372
Flaxseed
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.9 kcal |
| Fat | 42.3 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 29.2 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 27.4 g |
| Proteins | 18.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Linaza
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Hemp Hearts
A NOVA 1
Hand braided brioche
D NOVA 4
Green pigeon peas
A NOVA 3
The hand braided brioche
E NOVA 4
Nectar
The B.P. Of Miami Inc.
E NOVA 4
Peach Nectar
The B.P. Of Miami Inc.
E NOVA 4
Mini Brioches
Bakerly
E NOVA 4
Apple Nectar
The B.P. Of Miami Inc.
E NOVA 4
Sliced brioche
D NOVA 4
Dry Whole Powdered Milk
The B.P. Of Miami Inc.
E NOVA 4
Upload, Juice, Raspberry, White Grape & Pear
Globek Usa Llc.
B NOVA 4
Fruta, Mango Nectar
The B.P. Of Miami Inc.
E NOVA 4