Barcode: 9588810050756
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 539.0 kcal |
| Fat | 29.9 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 56.7 g |
| of which sugars | 28.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Eier (25%), Geröstetes Leinsamen (20%), Zucker (20%), Sojaöl (17%), Weizenmehl (15%), Weizenstärke, Sesamöl, Salz, Backtriebmittel: E503, Antioxidationsmittel: E320.
Allergens
eggs
gluten
sesame seeds
soybeans
Additives
e320
e503
Related Products in Snacks
Tangy bbq
Woolworths
D NOVA 4
Mini oreos
Oreo
E NOVA 4
Australian Steakhouse Chips
Woolworths
A NOVA 4
Butter Croissants
Woolworths
E
Traditional Cracker Squares
Woolworths
D
Plain Water Crackers
Woolworths
D NOVA 3
Seaweed rice crackers
Woolworths
C NOVA 3
ALL BUTTER Croissants
WOOLWORTHS BAKERY
E
Sweet & Salty Popcorn
Woolworths
D NOVA 4
Chocolate
belVita Breakfast
D NOVA 4
banana bread
Woolworths
D NOVA 4
Salted Pretzel Twists
Woolworths
E NOVA 3