Barcode: 25283273
Flaxseed Crunch
Labels
omega 3
source of fibre
high fibres
high in omega 3
Available in
ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 535.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 4.5 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 24.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
FLAXSEED (45%), MILLED SUNFLOWER SEEDS (19%), MILLED PUMPKIN SEEDS (18%), HONEY (9%), SWEETENED DRIED CRANBERRIES (5%) (Cranberries, Sugar, Sunflower Oil), ALMONDS (4%).
Related Products
Paq. Boisson Cranberry PET 1L
Paquito
E NOVA 3 Eco-Score D
VITTEL eau minérale naturelle 33cl kids
Vittel
A
Cervelas 400g
INGRID COSMETICS, Top budget
E NOVA 4 Eco-Score E
Paniers feuilletés jambon et emmental - 4 x 100g
Monique Ranou
D NOVA 4 Eco-Score D
Cd chocolat lait paturette 4x115g
Pâturages
C NOVA 4 Eco-Score A
Pj orange sans pulpe pet 1l
Paquito
C NOVA 1 Eco-Score D
Macedoine de legumes 300g
Monique ranou
A NOVA 4 Eco-Score A
Eau minérale naturelle gazeuse
Nestlé, San Pellegrino
A
GESIERS DE CANARD CUITS DANS LA GRAISSE DE CANARD - 300g
Volaé
D NOVA 4
Jambon sup bio dd csn 4t 140g ranou
Monique ranou
D NOVA 4 Eco-Score C