Barcode: 5016887003046
Flaxseed & goji berries
by Linwoods
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
eu agriculture
eu non eu agriculture
gb org 05
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 37.0 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | 22.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
88.5% organic flaxseed, 10% organic goji berries, waxy maize starch.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Panko - Chapelure croustillante de style japonais
KIKKOMAN
B NOVA 3
Sojastukjes
Valle del sole
NOVA 3
Basmati
Unirice
B NOVA 1
Witte voordeelbollen
Daily Foodstore
C NOVA 4
Basmati rice
Unirice
E NOVA 1
Heel volkoren tarwebrood
A NOVA 4
Kaasmaisbroodje
Zonnemaire
C NOVA 4
biologisch desem glutenvrij brood
YAM
C NOVA 3
Boeren wit tijger heel witbrood
Smithuis
C NOVA 4
Pistolet bruin
Zonnemaire
C NOVA 4
Toasted sesame oil
Kikkoman
C NOVA 2
Kikkoman Poke Sauce 250ml
HAUGEN-GRUPPEN AS
E