Barcode: 4006276021585
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 19.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
97% Rindfleisch, Meersalz, Trockenzwiebeln, Gewürze.
Related Products in Meats And Their Products
Smoked beef sausage
E NOVA 4
Chicken smoked sausage
D NOVA 4
Cured smoked sausage made with chicken, beef and pork
E NOVA 4
Smoked pork sausage
C NOVA 4
Cured smoked sausage made with chicken, beef and pork
E NOVA 4
Smoke 'n honey beef roll
Seltzers
E NOVA 3
Smoked sausage links
E NOVA 4
Chicken smoked sausage
D NOVA 4
Original beef jerky
Seltzer's
E NOVA 4
Far West Meat, Smoked Beef Links
Far West Meats Inc.
E NOVA 4
Smoked beef sausage links
E NOVA 4
Lebanon Bologna original
Seltzers
E NOVA 4