Barcode: 0688267167041
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 75.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Diced tomatoes (tomatoes, tomato juice, citric acid, calcium chloride), chicken breast, potatoes, red bell pepper, zucchini squash, red onion, panko bread crumbs [wheat flour, sugar, yeast, soybean oil, salt], parmesan cheese (pasteurized part-skim milk, salt, cheese culture, enzymes, [potato starch and powdered cellulose {to prevent caking}, natamycin {a natural mold inhibitor}]), rosemary.
Additives
e235
e330
e460
e460ii
Related Products in Meals
Southwest couscous salad
B NOVA 3
BANQUET Southwestern Style Patty Meal, 8 OZ
C NOVA 4
BANQUET Salisbury Steak Dinner, 12.5 OZ
C NOVA 4
Potato & egg salad
C NOVA 4
Bol Boeuf et Brocoli au Gingembre
B NOVA 4
Frozen meal
Banquet
C NOVA 4
BANQUET Pepper Steak Meal, 8 OZ
C NOVA 4
Black bean salad
A NOVA 3
Roasted Vegetable Couscous
Sainsburys
A NOVA 4
BANQUET Meatloaf Dinner, 12.5 OZ
C NOVA 4
Giant Moroccan Style Couscous
Sainsburys, By Sainsbury's, Sainsbury
B NOVA 4
Hearty Meat Marinara
Marie Callender's
C NOVA 4