Barcode: 0791309021000
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 54.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Reduced fat milk, vitamin a palmitate and vitamin d3
Related Products in Dairies
1% low fat chocolate milk
D NOVA 4
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Fat free skim milk
B NOVA 1
Vitamin d whole milk
Schnucks
C NOVA 1
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4
1% fresh lowfat milk
B NOVA 1
Original whipped topping made with real cream, original
D NOVA 4
1% Lowfat Milk
Schnucks, Schnuck Markets Inc.
B NOVA 1
Chocolate milk
E NOVA 3
Extra creamy whipped topping, extra creamy
D NOVA 4
2% Reducedfat Milk
B NOVA 1
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Schnucks
B NOVA 1