Barcode: 8938503131742
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.6 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Fresh cow milk (100%) NO ADDED PRESERVATIVES
Related Products in Dairies
Cream cheese spread & greek nonfat yogurt
C NOVA 4
Salsa con Queso Cheese Dip
Kroger
D NOVA 4
Fat free milk
B NOVA 4
Kroger, lactose free 2% reduced fat milk
Kroger, The Kroger Co.
B NOVA 3
Nonfat greek yogurt
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
A NOVA 4
Cultured Reduced Fat Buttermilk, 1.5% Milkfat
Mountain Dairy
B NOVA 3
Ralphs, Salted Sticks, Butter
The Kroger Co.
E NOVA 2
Private selection, crumbled goat cheese, bruschetta blend
Private Selection, The Kroger Co.
D NOVA 4
Crumbled goat cheese
C NOVA 4
Greek nonfat yogurt
Simple Truth
B NOVA 4
Private selection, crumblend goat cheese, cranberries & cinnamon
Private Selection, The Kroger Co.
D NOVA 4
Sweetened Condensed Milk
Simple Truth Organic
E NOVA 3