Barcode: 20242152
Fresh mixed peppers
by Oaklands
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france, germany, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
bell peppers
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mandarin, gyoza wraps
Mandarin
C NOVA 4
Mandarin, gyoza wraps
Mandarin
C NOVA 4
Chantaboon Rice Stick
Kustom Foods
B NOVA 1
Horseradish creamy sunflower spread
D NOVA 2
Ground black proactivchia + probiotics
A NOVA 3
PROACTIVCHIA Whole Black
Prana
A NOVA 3
Organic cannellini beans
A NOVA 3
Whole black chia
A NOVA 1
White Bread- sweet and buttery
Sola
A NOVA 4
Riz de Camargue long noir complet
Hériztage
A
little smoothie
Hero
A NOVA 1
Ceres, 100% Juice, Pomegranate, Lime
Ceres Fruit Juices (Pty) Ltd.
D NOVA 1