Barcode: 0031142000672
Fresh Mozzarella - Big Slices
by Belgioioso
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
pasteurized milk, vinegar, enzymes, salt.
Related Products in Dairies
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Light egg nog
E NOVA 4
Vintage cheddar
Marks & Spencer
D
Greek nonfat yogurt
A NOVA 1
Vanilla greek nonfat yogurt, vanilla
A NOVA 4
Mango & Passion Fruit & Greek Style Yogurt Snack Pot
Marks & Spencer
C NOVA 3
Cornish Cove Cheddar
Marks & Spencer,M&S
D
Stadium style cheddar dip
D NOVA 4
Medium white salsa conqueso
D NOVA 4
Strawberry greek nonfat yogurt, strawberry
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4