Barcode: 0011110043757
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
PASTEURIZED MILK, SALT, VINEGAR, CITRIC ACID, ENZYMES
Additives
e330
Related Products in Dairies
Blended raspberry lowfat yogurt
Kroger
C NOVA 4
Greek nonfat yogurt smoothie
B NOVA 4
Organic milk
B NOVA 1
Pizza Blend Shredded Cheese
Kroger
C NOVA 4
Greek nonfat yogurt smoothie
A NOVA 4
Kroger Vanilla Yogurt
The Kroger Co.
C NOVA 4
Mild Cheddar, Finely Shredded
Kroger
D NOVA 4
Kroger, hot pepper cheese blend, hot pepper
Kroger
D NOVA 4
Yogurt smoothie
B NOVA 4
Kroger, nacho & taco blend, finely shredded cheese
Kroger
D NOVA 4
Kroger, mozzarella finely shredded cheese
Kroger
D NOVA 4
Half & Half Fat Free
Kroger
B NOVA 4