Barcode: 0899160001213
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Pasteurized whole milk, starter, vegetable rennet, pasteurized cream, packed in lightly salted water.
Related Products in Dairies
Whole milk
C NOVA 1
Whole Milk
Wright's
C NOVA 1
cocoyo
C
2% reduced fat chocolate milk, chocolate
E NOVA 4
Living coconut yogurt
GT's Cocoyo
C NOVA 1
Pure living probiotic shots
A
Vanilla organic 100% grassfed whole milk yogurt, vanilla
C NOVA 4
Plain yogurt 100% grassfed whole milk, plain
C NOVA 4
Jisa's, farmstead cheese, cheddar
D NOVA 3
Chocolate whole milk
E NOVA 4
Living coconut yogurt
C
Chocolate whole milk
C NOVA 4