Barcode: 0031142000368
Fresh Mozzarella Pearls
by BelGioioso
Processing
NOVA 3
Environment
Eco-Score D
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk, enzymes, salt.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
New zealand butter salted
Anchor
E NOVA 2
Market pantry, nonfat greek yogurt, light, vanilla
Market Pantry
A NOVA 4
Unsalted Butter
Anchor
E NOVA 2
Anchor Salted Butter
Anchor
E NOVA 2
Premium beer cheese
D NOVA 4
Sharp cheddar cheese
Milk Products Holdings (North America) Inc.
D NOVA 3
Cheddar Cheese
Vintage, Mainland
D NOVA 3
Unsalted butter
Anchor
E
Premium Beer Cheese
Big Russ
E NOVA 4
Organic cheddar cheese
D NOVA 3
Organic cheddar cheese
Mainland
D NOVA 3
Egmont Cheese
Milk Products Holdings (North America) Inc.
D NOVA 3