Barcode: 0031142100112
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pasteurized milk, acetic acid, enzymes, salt, extra virgin olive oil, basil, parmesan cheese (cultured milk, enzymes, salt), garlic.
Additives
e260
Related Products in Dairies
Délice aux fruits Ananas
Délice,Danone
Yoplait, yogurt & juice nonfat beverage, pineapple mango, pineapple mango
C NOVA 4
Nonfat Greek Yogurt With Fruit On The Bottom
Red Top
A NOVA 4
Bio-Joghurt Müsli
Spar Natur pur
C NOVA 3
Plain lowfat yogurt
A NOVA 4
Appenzeller Mostbröckli
E NOVA 4
Whey 1000
Bodyfuel,Creamy Banana,Netthandelsgruppen
NOVA 4
Mozarella sticks
Rema 1000,Taste Lab,Rodag Food
C NOVA 4
Crème légère fluide
Carrefour
D NOVA 4
Crème Brûlée
Edeka
D NOVA 4
Bergbauern Butter
Zurück zum Ursprung
E NOVA 2
Arla protein strawberry
Arla Foods
A NOVA 4