Barcode: 0688672800052
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 10.7 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Cream cheese (pasteurized milk, cream, whey (milk), salt, cheese cultures, bean gum), sour cream (cultured pasteurized milk, cream & non fat milk, enzymes), artichoke (artichoke hearts, water, salt, citric acid), spinach, salt, black pepper, parsley, cream (milk), lactic acid, cultured skim milk, guar gum & citric acid.
Allergens
milk
Additives
e270
e330
e412
Related Products in Dairies
Queso Untable de Cabra
Auchan
D NOVA 4
Quesitos
Reny Picot
D NOVA 4
Havarti
Reny Picot
D NOVA 4
Queso Untable para Barrar
Auchan
D NOVA 4
Mantequilla
Reny Picot
E
Queso Untable Sin Lactosa
Auchan
D NOVA 4
MANTEQUILLA R / P PASTILLA
Reny Picot
E NOVA 2
Mantiquilla tradicional
Reny Picot
E
Crema al queso camembert
Auchan
D NOVA 4
Snack'in kruncheese de queso
Campofrio
D NOVA 3
3 quesos, emmental, mozzarella y cheddar
Reny Picot
D NOVA 4
Queso Burgos
Reny Picot
C NOVA 3