Barcode: 0076185000029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 237.9 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 47.6 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 7.9 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Enriched wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, ribofavin, folic acid), water, corn meal, vital wheat gluten, contains 2% or less of: dried durum wheat sourdough, yeast, ascorbic acid, enzymes, olive oil, salt, white vinegar wheat flour, datem, enzymes, soy oil, l-cysteine, potassium iodate, yeast, calcium propionate, dextrose, enzymes, whole milk, whole egg
Additives
e282
e472e
Related Products
Pâte à Tartiner Lait Noisettes Crêpes Dentelles
Monbana
E NOVA 4
Chocolat au Lait Façon Pain d'Épices
Monbana, Okakao
E NOVA 4
Chocolat noir crêpe dentelle
Monbana
NOVA 4
Chocolat lait praliné crêpe dentelle
Monbana
E NOVA 4
Poudre cacaotée bio aux céréales
Okakao
NOVA 3
Noir pure origine Costa rica
Monbana
E
chocolat au lait noisettes
Monbana
E NOVA 4
Petit Papa Noël
OKAKAO
E NOVA 4
Chocolat noir Origine Equateur 66% cacao noir
Monbana
E NOVA 4
Chocolat au lait éclats de caramel
Monbana
E NOVA 4