Barcode: 0604565770387
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Gluten free oats (10%), Rapeseed oil, Calcium carbonate, Gellan gum, Dipotassium phosphate, Sea salt
Additives
e340
e340ii
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Meijer, corn flakes cereal
Meijer
D NOVA 4
Pear slices
Meijer
A NOVA 4
Cinnamon sugar bagels
Meijer
D NOVA 4
Sweetened dried cranberries
Meijer
D NOVA 3
Reduced sugar dried cranberries
Meijer
C NOVA 4
Top sliced hot dog buns, hot dog
Meijer
C NOVA 4
Meijer, raisin bran with granola
Meijer, Meijer Inc.
C NOVA 4
Meijer, bountiful morning, 100% natural granola cereal
Meijer
D NOVA 4
100% whole wheat english muffins, whole wheat
Meijer
A NOVA 4
Bagels
Meijer
B NOVA 4
100% juice
D NOVA 1
Meijer, bountiful morning, fruit & nut cereal, granola, raisins & almonds
Meijer
D NOVA 4