Barcode: 0016300210094
Fresh Orange Juice
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
pasteurized
Categories
Available in
brazil, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 9.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
100% Orange Juice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Griechische Bio-Oliven Sorte Kalamata
Aldi, Gut Bio, I. Schroeder, Bio
D NOVA 3
ORGANIC WHITE QUINOA
TRADER JOE'S
A NOVA 1 Eco-Score E
Refried Beans
Rosarita
B NOVA 4
Diced
Hunts
A NOVA 3 Eco-Score A
Der Markenzwieback
Brandt
C NOVA 4 Eco-Score A
Apfel Rotkohl
Kühne
B NOVA 4
Tomato & Basil Rice
Ben's Original
B NOVA 4 Eco-Score D
Bandnudeln
Dorfmühle
A NOVA 1
Geschwärzte Oliven, entsteint
King's Crown,Mission Olives
D NOVA 3
Maronen, geschält, gegart
Bio+, Biohandel, Natur aktiv, Bio Aldi
A NOVA 1
Quinoa Crispbread
Orgran
C Eco-Score B
RUMMO Mezzi Rigatoni No 51
Rummo
A NOVA 1