Barcode: 2000000125186
Fresh Oranges - Various Varieties
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.2 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Orange
Recipes with Similar Ingredients
Pork Roast Stuffed With Sauerkraut
3 ingredients
Fruit Milk Shakes(Usa)
2 ingredients
Cheese Strata
7 ingredients
Cookie Cutter Sandwiches
6 ingredients
Ben'S Giardiniera
9 ingredients
Pizza
1 ingredient
Rainbow Bananas
3 ingredients
Eggplant Parmesan
7 ingredients
Marinated Fruit Cup
1 ingredient
Potato Appetizers
2 ingredients
Gelatin Salad
2 ingredients
Main Dish Of Mixed Vegetables (Albanian Name: Turli Perimesh)
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farmářské brambory
Vitana,Orkla foods,Orkla
Oat - Yog Mango marakuja
Green Day
C NOVA 4
Zakysaný ovesný nápoj vanilka
Green Day,Olma
E NOVA 4
Rajská polévka s nudlemi
Vitana
NOVA 4
4 pepře
Vitana
Farmářská polévka s červenou čočkou
Vitana
C NOVA 4
Oat - Yog Jahoda a citron
Green Day
C NOVA 4
Kari koření
Vitana
Farmářská polévka čočková
Vitana
NOVA 4
Oat-yog natural
Green day,Olma
C NOVA 3
Předvařený žlutý hrách
Vitana
B
Boloňská omáčka s těstovinami
Vitana
NOVA 4