Barcode: 0019646001241
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2,290.0 kcal |
| Fat | 111.0 g |
| of which saturated | 11.1 g |
| Carbohydrates | 278.0 g |
| of which sugars | 244.0 g |
| Fiber | 22.3 g |
| Proteins | 44.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, ALMONDS, CINNAMON, BUTTER (CREAM {MILK}, SALT) SALT.
Allergens
milk
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4