Barcode: 0070152500819
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Cucumbers, water, vinegar, salt, calcium chloride, spices, red pepper, onion, natural flavorings, yellow #5, polysorbate 80 (emulsifier)
Additives
e102
e433
Related Products in Salted Snacks
Waffeleier
E NOVA 3
original potato salad
C NOVA 4
Sweet Gherkins
D NOVA 4
Pasteurized cucumbers
C NOVA 3
Pitted & seasoned olive jubilee, pitted & seasoned
NOVA 3
Soir'ee, martini olives
Soir'Ee
E NOVA 4
Kosher dill spears
C NOVA 4
Grape Leaves
Vg Commerce
C NOVA 3
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Spanish manzanilla olives
D NOVA 3
Stuffed with pimento puree spanish manzanilla olives, pimento puree
D NOVA 4
Soir'ee, martini onions
Soir'Ee
D NOVA 3