Barcode: 0019646001722
Fresh Pack Cajun Mix
by Harmons Inc
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,610.0 kcal |
| Fat | 62.5 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 219.0 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 12.5 g |
| Proteins | 43.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PEANUTS: PEANUT / VEGETABLE OIL, (SOYBEAN), SALT, PRETZELS: WHEAT FLOUR, SALT, VEGETABLE OIL (MAY CONTAIN ONE OR MORE OF THE FOLLOWING: CORN, CANOLA, COTTONSEED, SOYBEAN), CORN SYRUP, SODIUM BICOARBONATE, YEAST. SALTED SESAME STICKS: UNBLEACHED WHEAT FLOU
Related Products in Undefined
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4